Sempati Veteriner Kliniği, Online Evcil Hayvan Sağlığı Ansiklopedisi

 

Sempati Veteriner Kliniği - 0.332 233 43 83 - Konya - İletişim Bilgileri

 

Giriş Sayfanız Yapın - Sık Kullanılanlarınıza Ekleyin - Arkadaşınıza Gönderin

15.10.2018 16:56:17

 

Ana Sayfa >>> Köpek >>> En İyi Köpek Sokak Köpeğidir...

 

En İyi Köpek Sokak Köpeğidir...

 

Bu Konuyu Yazdırın

 

 

Kimi belediye başkanları sokak köpeklerini ilçelerinden ne pahasına olursa olsun uzaklaştırmaya çalışadursun, Çankaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz ve eşi Behiye Hanım 13 sokak köpeğiyle birlikte yaşıyor.

 

Hayvan haklarının sıkı bir savunucusu olan Behiye Hanım, genel kanaatin aksine, sokak köpeklerinin insanlarla cins köpeklerle göre daha iyi bir iletişim kurduğunu söylüyor. Behiye Hanım, aynı zamanda barınağa gönderilemeyecek kadar bakıma muhtaç ve yaşlı köpeklere de evinde bakıyor.

 

Çankaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz ve eşi Behiye Eryılmaz’ın sokak köpeklerini sahiplenme maceraları Kesik Kulak ile başlamış. Ahlatlıbel’e gittikleri bir gün, Lady isimli bir köpeğe otomobil çarptığını öğrenmişler. Eryılmaz çifti, ayakları kırılan ve kulakları dibinden kesilmiş olan sokak köpeğine Kesik Kulak adını koyup evlerine almışlar.

 

Mamak çöplüğünde bulunan Terrier cinsi hamile sokak köpeği de şimdi yavrularıyla Çankaya Belediye Başkanı ve eşinin misafiri. Behiye Hanım 12 Mayıs’ta yapılan "Yaşamak İstiyorum" mitinginde karşılaştığı Aylin Cumalı’nın "Bu köpeğe bahçenizde bakabilir misiniz" teklifine tereddüt etmeden "Tabii" yanıtını verdi. Çünkü köpeğin hali içler acısıydı. Karnının şiş olmasından şüphelenerek hastaneye götürüp ultrasona soktular. Hamile olduğu anlaşılınca doğuma kadar hastanede kaldı. İki gün önce doğum yaptı ve yedi yavrusu oldu. Şimdi bu yavrular, sorumluluklarını alabilecek ve onları sevebilecek koruyucu anneler istiyorlar.

 

Eryılmaz çifti, evlerinde 13 sokak köpeğiyle birlikte yaşamalarını ise şöyle açıklıyor: "İnsanlar sokak köpeklerinin eğitilemeyeceğini ve ev şartlarına adapte olamayacağını sanıyorlar. Aslında en iyi köpek, sokak köpeğidir. Sokak köpeklerinin agresif olduğu düşünülüyor. Halbuki tam tersi. Sokak köpekleri sokakta travma yaşadıkları için ev ortamına daha kolay adapte oluyor. Sokakta kalırken bir anda bir eviniz olsa, bu evin kıymetini daha iyi bilirsiniz. Üstelik sokak köpekleri tuvaletlerini dışarı yapmaya alıştıkları için, bu tarz sorunlar daha kolay aşılıyor."

 

 

 

 

Bu yazı 3754 kez okunmuştur.

 

KÖPEK KATEGORİSİNDEKİ DİĞER YAZILAR :

Köpek  Kırım - Kongo Kanamalı Ateşi  (3323)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Köpek  Köpeklerde Bademcik İltihabı  (3331)

Köpek  Bağışıklık Sistemi  (3332)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Köpek  Köpek Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?  (3334)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Köpek  Köpekler ve Banyo  (3334)

Köpek  Acil Durumlar  (3336)

Köpek  Yavru Köpek Alırken...  (3337)

Köpek  Havlıyorsa Sebebi Var...  (3338)

Köpek  Neden Kısırlaştırmalıyım ?  (3339)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Köpek  Köpeğinizle Seyahat...  (3340)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Kısayollar :

 

Ana Sayfa - Köpek - Kedi - Kuş - Tavşan - Hamster - Kaplumbağa - Balık

 

Köpek Irkları - Kedi Irkları - Kuş Irkları - Tavşan Irkları - Hamster Irkları - Balık Irkları

 

Köpek İsimleri - Kedi İsimleri - Kaplumbağa İsimleri

 

 


 

Sitedeki her türlü bilgi, kaynak gösterilmek koşuluyla ticari amaçlar dışında her türlü paylaşıma açıktır.

 

 

 

 

© Copyright 2007-2018 - SempatiVeterinerKlinigi.net - Her Hakkı Saklıdır - Proje : Sempati Veteriner Kliniği

 

Sempati Veteriner Kliniği

 

 

Site Haritası

 

  DİKKAT ! Bu sitede verilen bilgiler sadece tavsiye veya bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir zaman bir veteriner hekimi tavsiyesi niteliği taşımaz, veteriner hekimi tavsiyesi yerine geçemez. Site içeriğinin tümü, her ne kadar özenle seçilmiş bilgilerden oluşsa da, site tasarımcısı, bilgi kaynakları, proje sorumlusu, editörler ve sitenin hazırlanması ve yayınında görev almış diğer tüm kişiler olarak, içeriğimizdeki bilgilerin kesin olarak doğru olduğunu iddia etmiyor, bir bölümü ya da tümü yanlış veya hatalı olabilecek içerik için kesinlikle sorumluluk kabul etmiyoruz. Evcil hayvanınızın sağlığı için, kesinlikle bir veteriner kliniğine giderek, veteriner hekiminden tavsiye ve bilgi almanız gerektiğini önemle hatırlatıyoruz. Gerek içerik sağlayıcımız, gerekse bizler, bu sitede verilen bilgilerin kullanımı sonucunda doğabilecek her türlü olumsuzluğun sorumluluğunu açıkça reddediyor, her ne şekilde olursa olsun, bu siteye giren herkesin, bu uyarıyı okumuş olduğunu kabul ediyoruz.