Sempati Veteriner Kliniği, Online Evcil Hayvan Sağlığı Ansiklopedisi

 

Sempati Veteriner Kliniği - 0.332 233 43 83 - Konya - İletişim Bilgileri

 

Giriş Sayfanız Yapın - Sık Kullanılanlarınıza Ekleyin - Arkadaşınıza Gönderin

15.10.2018 16:54:09

 

Ana Sayfa >>> Köpek >>> Ben 315 Numara Kuki....

 

Ben 315 Numara Kuki....

 

Bu Konuyu Yazdırın

 

 

Merhaba, kasım ayı başında yakalama ekipleri tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tuzla Rehabilitasyon Merkezi ’ne getirildim. Malum, oraya Maltepe-Kartal-Pendik ve Tuzla ilçelerinden toplanıp getiriliyoruz. O gün gönüllü kimse yoktu; bizi ayrıştıracak, nereden getirildiğimizi belli edecek, gönüllülerin yaptırıp boyunlarımıza astıkları madalyonlar da yapılmamıştı. Mesai bitiminde getirildiğim için de kayıt defterine beni yazmadılar, sanki hiç geçmişim yokmuş gibi öylesine girişteki kafese konuldum...

 

Sırada o kadar bekleyen arkadaşım varken, ben o kadar çok ağlıyordum ki özgürlüğümü ilan etmek için, gönüllü anne rica etti, bekletmeden hemen beni kısırlaştırmaya aldılar. Ameliyattan çıktığımda kulağımda sari renkli bir küpe vardı. Artık ‘315’ numaraydım. İki hafta gözetim altında kalmam gerekiyormuş, dikişlerim açılmasın diye. Ama tabii ben daracık kafeste çok sıkılıyordum. Ağlamama dayanamayan gönüllü annenin her gelişinde ağlamamı daha da arttırıp, telleri kemirip, pati uzatıyordum; benimle çok ilgilensin, dikkatini çekeyim diye.

 

Hepimiz öyle davranmayız. Kimimiz niye oraya getirildiğimizi anlamaz, dünyaya küser, kabuğumuza çekilir, duvara dayanır, güç almaya çalışır gibi... Kimimiz çok korkar, kendini korumak için hırlar, diş gösterir. İnsanlar da ‘Aa bu vahşi’ derler. Ama aslında ‘senden korkuyorum’ demektir o.

 

Neyse, ben diğer arkadaşlar gibi yapmadım; ağlayıp, pati uzatmayı sürdürdüm. Derken sokağa bırakılma günüm geldi. Bizler gideceğiz ki, yeni gelenlere yer açılsın. Çirkin de bir şeyim. Nihayetinde bir sokak köpeğiyim, kimseler beni almaz, sokağa geri bırakılmam lazım.

 

O hep gelen gönüllü annenin kaybettiği bir sokak köpeği varmış, Karamel isminde. Onu çok özlüyormuş ve hálá aklına geldikçe ağlıyormuş akıbetini bilemediği için. Ona çok benziyorum diye Maltepe Belediyesi yakalama ekibindeki arkadaşlara dedi ki ‘Bunun ismi Kuki olsun, benim evin karşısındaki boş evin bahçesine bırakalım.’ Orada bizim gibiler için yaptırdığı bir kulübe varmış. 18 Kasım 2004 ’te bindirdiler beni Maltepe Belediyesi ’nin arabasına, getirip koydular gönüllü annenin sokağına.

 

EE BEN DE ÇOK AKILLI ÇIKTIM

 

E ben de çok akıllı çıktım. Hiç tanımadığım, bilmediğim bir yere bırakılmama rağmen hiçbir yere ayrılmadım. Gönüllü anne akşam barınaktan dönüp de beni bırakılmamı söylediği yerde bulunca çok şaşırdı. Başlarda biraz havladım tabii ne de olsa yeni bir hayat. O sokakta başka arkadaşlar da vardı, kendimi kabul ettirmem kolay olmadı.

 

Oraya beni getiren gönüllü anne, o sokaktaki bir başka hanımdan bana göz kulak olmasını rica etti. Kendimi o kadar sevdirdim ki, ilk gün bırakıldığım bahçeden çıkıp, emanet edildiğim hanımın oturduğu karşı kaldırıma yerleştim. Sonunda paspasta yatmama dayanamayıp, apartman sakinlerinin ortak kararıyla bana kendi bahçelerinde bir kulübe yaptılar.

 

Bize tahammül edemeyen bazı insanlar zaman zaman beni ve o sokakta yaşayan diğer arkadaşlarımı belediyeye şikayet ediyor. Bize bakanlar ve belediyedekiler anlatıyorlar, ‘Bunlar aşılı, kısırlaştırıldılar, çekineceğiniz hiçbir şey yok. Bazen gece karanlığında havlayıp sizleri uyandırıyorlarsa mutlaka uyarı içindir’ diye. Tabii ki bazen uyandırıyorum çünkü tinerciler veya araba hırsızları geliyor. Mesela geçen hafta karşı apartmana hırsız giriyordu ama ben havladım havladım, kaçırdım hırsızları !

 

Ben ‘315 numara Kuki’. Tüm insanlara diyorum ki, bizlerden korkmayın. Bizlere zarar vermeyin. Apartmanlarınızın, evlerinizin, iş yerlerinizin bahçelerinde bizlere ayıracağınız küçücük bir yerde bizler sizleri gece, gündüz tehlikelerden koruruz. Bizlere uzanan bir dost eli, sıcak bir bakışı, gülüşü asla unutmayız. Biz hayati sizlerle paylaşmak için varız. Lütfen diğer arkadaşlarıma da şans verin, kalplerinizde, bahçelerinizde onlara da yer açın. /Kuki

 

 

Bu yazı 3348 kez okunmuştur.

 

KÖPEK KATEGORİSİNDEKİ DİĞER YAZILAR :

Köpek  Kırım - Kongo Kanamalı Ateşi  (3323)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Köpek  Köpeklerde Bademcik İltihabı  (3330)

Köpek  Bağışıklık Sistemi  (3332)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Köpek  Köpek Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?  (3334)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Köpek  Köpekler ve Banyo  (3334)

Köpek  Acil Durumlar  (3335)

Köpek  Yavru Köpek Alırken...  (3337)

Köpek  Havlıyorsa Sebebi Var...  (3338)

Köpek  Neden Kısırlaştırmalıyım ?  (3339)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Köpek  Köpeğinizle Seyahat...  (3340)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Kısayollar :

 

Ana Sayfa - Köpek - Kedi - Kuş - Tavşan - Hamster - Kaplumbağa - Balık

 

Köpek Irkları - Kedi Irkları - Kuş Irkları - Tavşan Irkları - Hamster Irkları - Balık Irkları

 

Köpek İsimleri - Kedi İsimleri - Kaplumbağa İsimleri

 

 


 

Sitedeki her türlü bilgi, kaynak gösterilmek koşuluyla ticari amaçlar dışında her türlü paylaşıma açıktır.

 

 

 

 

© Copyright 2007-2018 - SempatiVeterinerKlinigi.net - Her Hakkı Saklıdır - Proje : Sempati Veteriner Kliniği

 

Sempati Veteriner Kliniği

 

 

Site Haritası

 

  DİKKAT ! Bu sitede verilen bilgiler sadece tavsiye veya bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir zaman bir veteriner hekimi tavsiyesi niteliği taşımaz, veteriner hekimi tavsiyesi yerine geçemez. Site içeriğinin tümü, her ne kadar özenle seçilmiş bilgilerden oluşsa da, site tasarımcısı, bilgi kaynakları, proje sorumlusu, editörler ve sitenin hazırlanması ve yayınında görev almış diğer tüm kişiler olarak, içeriğimizdeki bilgilerin kesin olarak doğru olduğunu iddia etmiyor, bir bölümü ya da tümü yanlış veya hatalı olabilecek içerik için kesinlikle sorumluluk kabul etmiyoruz. Evcil hayvanınızın sağlığı için, kesinlikle bir veteriner kliniğine giderek, veteriner hekiminden tavsiye ve bilgi almanız gerektiğini önemle hatırlatıyoruz. Gerek içerik sağlayıcımız, gerekse bizler, bu sitede verilen bilgilerin kullanımı sonucunda doğabilecek her türlü olumsuzluğun sorumluluğunu açıkça reddediyor, her ne şekilde olursa olsun, bu siteye giren herkesin, bu uyarıyı okumuş olduğunu kabul ediyoruz.