Sempati Veteriner Kliniği, Online Evcil Hayvan Sağlığı Ansiklopedisi

 

Sempati Veteriner Kliniği - 0.332 233 43 83 - Konya - İletişim Bilgileri

 

Giriş Sayfanız Yapın - Sık Kullanılanlarınıza Ekleyin - Arkadaşınıza Gönderin

16.12.2018 14:59:34

 

Ana Sayfa >>> Kedi >>> Süper Kedi Paspas - 2

 

Süper Kedi Paspas - 2

 

Bu Konuyu Yazdırın

 

 

...............

 

"Bölgeme giriyorsun dostum..." dedi Paspas. Sırf Şoki 'ye inat olsun diye Elif 'in odasını ve çevresini kendi bölgesi ilan etmişti. Daha önce, Paspas 'tan dayak yiyen Şoki, korkusuna onun emirlerine itaat ediyordu.

 

Şoki bir adım geriledi.

"Hah şimdi oldu.." Paspas. Şoki ayakta durduğu yere oturdu. Havladı. Önünde durduğu kapı açıldı. Şoki odaya girdi. Kapı kapandı. Paspas, kapı kapanınca yeniden karanlıklaşan koridordan çıktı. Merdivenlerden birinci kata indi. Mutfaktan bahçeye çıktı. Temiz havayı içine çekti. Karşı evin kedisi yine bahçede uyukluyordu. Paspas onu bir kez bile koşarken görmemişti.

 

Güneşin kasıp kavurduğu bu tatil gününde Paspas'ın keyfi yerindeydi. Her eşyi vardı. Hatta konuşabildiği bir sahibi bile... Bir çok hayvan bunu sahip olmak için, bütün mamalarını bağışlayabilirdi.

 

Paspas yerinden kalktı. Böyşe güzel bir günün evde uyuklayarak çarçur edilmesi yazık olurdu. Paspas bir kedi gibi dört ayak üzerine doğruldu. O normal bir kedi olmadığı için bir insan gibi dört ayak üzerinde doğrulabiliyordu. Bahçe çitlerini atlayıp sokağa çıktı. Sonunda çocukların oynadığı bir parka vardı. Bir bankın altına uzandı. Bir ağabey, bir kız çocuğunu salıncakta sallıyordu. Beş kızlı erkekli minikler grubu kaykaytan ardarda kayıyordu. Üç, yeni yeni yürümeye başlayan çocuklar annelerinin gözetimi altında yüremin yeni yeni tadına varıyorlardı. İki tanesi tahtaravallide oynuyordu. Ve tem Paspas'ın önünde beş çocuk bir kediyle oynuyordu. Ve kedinin kuyruğu kahverengi-beyaz şeritliydi. Yani süper kediydi. Papas ona yaklaştı. Çovukalrın yanına oturdu.

 

"Hey bakın bir kedi daha !!" dedi bir oğlan çocuğu.

 

"Aaaa, bu daha güzel..." dedi bir diğer oğlan çocuğu ve Paspas 'ın yanına geldi. İlk konuşan oğlan çocuğu arkadaşına hak verdi ve o da Paspas 'ın yanına geldi. Geriye kalan üç kıs çocuğu diğer kediyi daha şirin buldular ve onu okşamaya devam ettiler. Diğer kedi bir dişiydi. Sarı- beyaz çok güzel ipek gibi kısacık tüyleri vardı. Muhteşem açık yeşil iri iri gözleri vardı.

 

"Bilmem farkında mısın, ama çocuklar üzerindeki egemenliğime gölge düşürüyorsun..." Paspas ses çıkarmadı. Bu dişinin bile sesi öyle güzeldi ki... Paspas ona aşık olmuştu resmen. (elbet aşksız hikayenin tadı olmuyor (: )

 

"Gidecek misin?" dedi dişi.

 

"Gitmeyi düşünmüyorum." dedi Paspas. Dişi aniden ayağa kalktı. "Git diyorum sana !!" dedi tehditkar bir sesle.

 

"Farkettim.."

 

"O halde niye gitmiyorsun??"

 

"Gitmek istemiyorum. Dişi kabardı. "O halde göndermeyi bilirim!!" Paspas olduğu yerde oturdu. Dişinin tüyleri bir balon gibi indi.

 

"Sana saldırmayı düşünüyorum. Hiç tepki vermeyecek misin??" Paspas gülümsedi. Bu güzel kıza nasıl saldırabilirdi ki... Dişi oturdu. Paspas'a baktı. "Ne kadar uzun tüylerin var?" dedi sonunda. Paspas'ın tüyleri, bu dişininkinin iki katı uzunluktaydı. Zaten bu yüzden adı Paspastı. Bacakları biraz daha kısa olsa, yerleri süpürecekti.

 

"Evet," dedi Paspas. "Bu nedenle adım 'paspas' " Adını söylemesinin nedeni, dişinin adını öğrenmekti. Belki Paspas adını söylerse, dişi de söylerdi

 

"Yaa," dedi dişi. "Manalı bir isim.." Sonra kahkahalara boğuldu.

 

"Senin adın ne?" dedi sonunda Paspas dayanamayarak.

 

"Zilli," dedi dişi

 

"Manasız bir isim" dedi Paspas küçümser bakışlar atarak.

 

"Sen öyle san..." dedi Zilli. Paspas buna bozuldu. Zill'ye cevap vermeden ayağa kalktı. Evinin yolunu tuttu. Karşı evdeki uykucu kedinin, koşu yarışında Paspas'ı geçmesi ne kadar imkansızsa, Zilli'nin Paspas'a aşık olması o derece imkansızdı.

 

Paspas eve giderken onu okşayan olanlardan biri, onu geri çevirecek oldu. Ama Paspas'ın, koluna tırmalaması ile geri döndü. Paspas'ın tırmalama gibi bir huyu yoktu aslında. Ama hayatında ilk kez yıldırım aşkı ile birine tutulmuş ve başarısız olmuştu. Neyse, belki Şoki'yi biraz kotkutmak keyfini yerine getirirdi.

 

Devam Edecek :)

 

 

 

 

Bu yazı 4067 kez okunmuştur.

 

KEDİ KATEGORİSİNDEKİ DİĞER YAZILAR :

Kedi  Yılbaşı Tehlikelerinden Koruyun  (4052)

Kedi  Önemli Durumlarda İlkyardım !  (4053)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Kedi  Kediler   (4055)

Kedi  Süper Kedi Paspas - 1  (4055)

Kedi  Kedilerde Göz Enfeksiyonları  (4055)

Kedi  Sağlıklı Bir Yaşam İçin 'Kediotu'  (4056)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Kedi  Kedi ve Köpeklerde Mevsime Bağlı Tüy Dökülmesi  (4057)

Kedi  Kedinizin İçindeki Avcıyı Uyarın !  (4059)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Kedi  Bazı Cinse Bağlı Tıbbi Sorunlar  (4061)

Kedi  Tatil Sonrası Uyum Sorunları   (4062)

Kısayollar :

 

Ana Sayfa - Köpek - Kedi - Kuş - Tavşan - Hamster - Kaplumbağa - Balık

 

Köpek Irkları - Kedi Irkları - Kuş Irkları - Tavşan Irkları - Hamster Irkları - Balık Irkları

 

Köpek İsimleri - Kedi İsimleri - Kaplumbağa İsimleri

 

 


 

Sitedeki her türlü bilgi, kaynak gösterilmek koşuluyla ticari amaçlar dışında her türlü paylaşıma açıktır.

 

 

 

 

© Copyright 2007-2018 - SempatiVeterinerKlinigi.net - Her Hakkı Saklıdır - Proje : Sempati Veteriner Kliniği

 

Sempati Veteriner Kliniği

 

 

Site Haritası

 

  DİKKAT ! Bu sitede verilen bilgiler sadece tavsiye veya bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir zaman bir veteriner hekimi tavsiyesi niteliği taşımaz, veteriner hekimi tavsiyesi yerine geçemez. Site içeriğinin tümü, her ne kadar özenle seçilmiş bilgilerden oluşsa da, site tasarımcısı, bilgi kaynakları, proje sorumlusu, editörler ve sitenin hazırlanması ve yayınında görev almış diğer tüm kişiler olarak, içeriğimizdeki bilgilerin kesin olarak doğru olduğunu iddia etmiyor, bir bölümü ya da tümü yanlış veya hatalı olabilecek içerik için kesinlikle sorumluluk kabul etmiyoruz. Evcil hayvanınızın sağlığı için, kesinlikle bir veteriner kliniğine giderek, veteriner hekiminden tavsiye ve bilgi almanız gerektiğini önemle hatırlatıyoruz. Gerek içerik sağlayıcımız, gerekse bizler, bu sitede verilen bilgilerin kullanımı sonucunda doğabilecek her türlü olumsuzluğun sorumluluğunu açıkça reddediyor, her ne şekilde olursa olsun, bu siteye giren herkesin, bu uyarıyı okumuş olduğunu kabul ediyoruz.