Sempati Veteriner Kliniği, Online Evcil Hayvan Sağlığı Ansiklopedisi

 

Sempati Veteriner Kliniği - 0.332 233 43 83 - Konya - İletişim Bilgileri

 

Giriş Sayfanız Yapın - Sık Kullanılanlarınıza Ekleyin - Arkadaşınıza Gönderin

13.12.2018 08:22:02

 

Ana Sayfa >>> Kedi >>> Süper Kedi Paspas - 1

 

Süper Kedi Paspas - 1

 

Bu Konuyu Yazdırın

 

 

İstanbul ’da çok güzel bir sitede büyük bir aile yaşardı. Karı koca Ve iki kızı ile… “Ne kadar da büyük demeyin..” çünkü bir kedi, bir köpekleri vardı. Oturdukları ev iki katlı ve bahçeli olduğu için durumları müsaitti.

 

Evin babasının adı Hayri ’ydi. Hayri bey gür siyah saçları koyu renk gözleri iri ve kaslı vücuduyla pek enteresan bir veteriner hekim değildi aslında. Evin annesi Derya sarı saçları, yemyeşil gözleri ile eşinin aksine pek ilgi çekiyordu. Bu ailede en çok ilgiyi çekense şüphesiz ailenin büyük kızı Şebnem ’di. Şebnem ensesine gelen kızıl saçarlı ve annesinden aldığı yeşil gözleriyle ilginç bir kızdı. Bu doğru, ama onu asıl ilginç kılan istediği her şeyi, zamanı uygun olmasa bile giymesiydi. Evin küçük kızı Elif  –ki sizi en çok bu kız ilgilendirecek ailede- beline dek inen kızıl denebilecek koyu kahve saçlara sahipti. Gözleri elaydı. On yaşındaydı.

 

Evet… Aslında kahramanlarımız genel olarak hayvanlar. Önce Şoki ’den başlayalım. Şoki evin köpeğiydi. İri ve kahverengi ağırlıklı bir Saint Bernard ’dı. Evin kedisine gelince. O biraz garipti aslını isterseniz. Ağzı, burnunun çevresi ve iki gözünün arası, patileri ve göbüşü beyaz diğer her yeri siyahtı. Kuyruğu ayrı bir alemdi. Eşit bölmeliydi. Bölmelerden biri siyah biri beyaz biri siyah biri beyaz şeklindeydi. Hiç böyle bir kuyruk gördünüz mü ? Görmemişsinizdir. Çünkü o kedi normal değildi. Elif o kediyi çok severdi. Şebnem kediden ne kadar nefret ediyorsa, Şoki ’yi de o derece seviyordu. Yani iki kız kardeş bu kedi köpek kavgası yüzünden birbirlerine düşman kesilmişlerdi. Eminim siz de Paspas adlı bu garip kediden şüphelenmişsinizdir. Dediğim gibi, Paspas normal değildi. Çünkü o bir “SÜPER KEDİ” ydi. Elif ’le iyi anlaşmasının sebebi kendine sahip olarak onu seçmesiydi. Ailesi şüpheleniyordu. Ama Paspas 'ı vermek için elle tutulur bir sebep bulamıyorlardı. Hal böyle olunca kedili köpekli bir aile oluyorlardı. Paspas süper bir kedi olduğu için kendine seçtiği sahip ile –Elif ile- konuşabiliyor, iki ayak üzerinde durabiliyor, yüz köpekle de dövüşse -tabi ki bundan nefret ediyorum- galip geliyordu. Bunu ailede Paspas ve Elif dışında bilen yoktu. Haa, bir de sempativet ailesi olarak, siz öğrendiniz ;D

 

Devam Edecek...

 

 

Bu yazı 4052 kez okunmuştur.

 

KEDİ KATEGORİSİNDEKİ DİĞER YAZILAR :

Kedi  Yılbaşı Tehlikelerinden Koruyun  (4050)

Kedi  Önemli Durumlarda İlkyardım !  (4050)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Kedi  Kediler   (4052)

Kedi  Kedilerde Göz Enfeksiyonları  (4052)

Kedi  Kedi ve Köpeklerde Mevsime Bağlı Tüy Dökülmesi  (4054)

Kedi  Sağlıklı Bir Yaşam İçin 'Kediotu'  (4054)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Kedi  Zehirli Bitkiler  (4056)

Kedi  Kedinizin İçindeki Avcıyı Uyarın !  (4056)   Bu İçerik Veteriner Hekimi Tarafından Eklenmiştir!

Kedi  Evcil Hayvanlarda Pire Kontrolü  (4058)

Kedi  Tatil Sonrası Uyum Sorunları   (4059)

Kısayollar :

 

Ana Sayfa - Köpek - Kedi - Kuş - Tavşan - Hamster - Kaplumbağa - Balık

 

Köpek Irkları - Kedi Irkları - Kuş Irkları - Tavşan Irkları - Hamster Irkları - Balık Irkları

 

Köpek İsimleri - Kedi İsimleri - Kaplumbağa İsimleri

 

 


 

Sitedeki her türlü bilgi, kaynak gösterilmek koşuluyla ticari amaçlar dışında her türlü paylaşıma açıktır.

 

 

 

 

© Copyright 2007-2018 - SempatiVeterinerKlinigi.net - Her Hakkı Saklıdır - Proje : Sempati Veteriner Kliniği

 

Sempati Veteriner Kliniği

 

 

Site Haritası

 

  DİKKAT ! Bu sitede verilen bilgiler sadece tavsiye veya bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir zaman bir veteriner hekimi tavsiyesi niteliği taşımaz, veteriner hekimi tavsiyesi yerine geçemez. Site içeriğinin tümü, her ne kadar özenle seçilmiş bilgilerden oluşsa da, site tasarımcısı, bilgi kaynakları, proje sorumlusu, editörler ve sitenin hazırlanması ve yayınında görev almış diğer tüm kişiler olarak, içeriğimizdeki bilgilerin kesin olarak doğru olduğunu iddia etmiyor, bir bölümü ya da tümü yanlış veya hatalı olabilecek içerik için kesinlikle sorumluluk kabul etmiyoruz. Evcil hayvanınızın sağlığı için, kesinlikle bir veteriner kliniğine giderek, veteriner hekiminden tavsiye ve bilgi almanız gerektiğini önemle hatırlatıyoruz. Gerek içerik sağlayıcımız, gerekse bizler, bu sitede verilen bilgilerin kullanımı sonucunda doğabilecek her türlü olumsuzluğun sorumluluğunu açıkça reddediyor, her ne şekilde olursa olsun, bu siteye giren herkesin, bu uyarıyı okumuş olduğunu kabul ediyoruz.